събота, 28 януари 2023 г.
-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Англия не прости на Уелс, Рашфорд се развихри

Англия победи Уелс с 3:0 в британско дерби от група В на световното първенство. Два гола за успеха вкара Маркъс Рашфорд, а веднъж се разписа и Фил Фоудън.

Победата осигури на англичаните първото място в групата със 7 точки и класиране на осминафиналите на Мондиала, където те ще срещнат шампиона на Африка Сенегал. Уелс пък приключва първото си участие на световно първенство от 1958 година насам със само 1 точка и последното четвърто място в групата.

До края на първата част играта бе плътно в половината на „драконите“, но „трите лъва“ така и не успяха да намерят път към вратата на Уорд. От своя страна неговият колега Джордан Пикфорд скучаеше в наказателното поле на Англия и нямаше нито една ситуация, в която да се намеси.

Второто полувреме започна с изненадваща смяна в състава на Уелс. От игра излезе капитанът на тима Гарет Бейл и това сякаш прекърши характера на тима.

Англия се възползва веднага от напускането на най-добрия играч на съперника и вкара два гола само в рамките на 120 секунди. В 50-ата минута Рашфорд реализира зрелищен гол директно от пряк свободен удар.

Скоро след това пак той открадна топката от краката на Бен Дейвис и подаде на Хари Кейн, който с успоредно центриране по земя намери на втора греда напълно непокрития Фил Фоудън и за халфа на Манчестър Сити не бе проблем да се разпише за 0:2.

Англия продължи да атакува неспирно към вратата на Уорд и в 68-мата минута Рашфорд направи резултата класически. Нападателят на Манчестър Юнайтед проби в наказателното поле отляво и с диагонален удар прокара топката между краката на бранител на Уелс и между тези на вратаря Уорд  – 0:3.

Четири минути по-късно Рашфорд можеше да запише и хеттрик, но този път Уорд изби с крак опасния му удар.

УЕЛС – АНГЛИЯ 0:3

Голмайстори: 0:1 Маркъс Рашфорд 50, 0:2 Фил Фоудън 52, 0:3 Маркъс Рашфорд 68

Стадион „Ахмад бин Али“, Ал Раян: 43 500
Главен съдия: Славко Винчич (Словения)

УЕЛС: Дани Уорд – Неко Уилямс (36-Конър Робъртс), Крис Мефам, Джо Родън, Бен Дейвис (59-Джо Моръл) – Джо Алън (81-Рубин Колуил), Етън Ампаду – Гарет Бейл (46-Бренън Джонсън), Аарън Рамзи, Дан Джеймс (77-Хари Уилсън) – Кийфър Мур

АНГЛИЯ: Джордан Пикфорд – Кайл Уокър (57-Трент Алекзандър-Арнолд), Джон Стоунс, Хари Магуайър, Люк Шоу (65-Кийрън Трипиър) – Деклан Райс (58-Калвин Филипс), Джордан Хендерсън, Джъд Белингам – Фил Фоудън, Хари Кейн (58-Калъм Уилсън), Маркъс Рашфорд (76-Джак Грийлиш)