
Карло Анчелоти изпревари сър Алекс Фъргюсън като най-успешен треньор в Шампионската лига. Италианецът вече има 103 победи в надпреварата, повече от всеки треньор в турнира.
Анчелоти подобри рекорда, поставен от легендата на Манчестър Юнайтед Фъргюсън, с успеха 5:1 срещу Селтик на „Бернабеу“ в сряда. Според някои статистици обаче победите му са 102, тъй като има спор дали трябва да се зачита прекратен мач срещу Интер през сезон 2004-05, който по-късно е присъден като служебна победа за тогавашния му отбор Милан.
След мача италианецът се пошегува, че целта му е запише 200 победи в Шампионска лига.
„Да ги направим 200. Щастлив съм, че записах този рекорд тук, в Мадрид! Натрупаха се доста мачове на пейката. Мисля, че се справих доста добре“, каза Анчелоти.
Победата над Селтик също така осигури първото място в група F за носителите на трофея в Шампионска лига, които спечелиха своята група за трети пореден сезон.
