петък, 27 януари 2023 г.
-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Арсенал пречупи Тотнъм в лондонското дерби (ВИДЕО)

Арсенал победи Тотнъм с 2:0 в дербито на Северен Лондон и увеличи преднината си на върха в класирането на Висшата лига на осем точки пред втория Манчестър Сити.

„Артилеристите“ изиграха силно първо полувреме, в което отбелязаха и двата гола и за първи път спечелиха на новия стадион на своя вечен съперник.

Първото попадение падна в 14-ата минута, когато вратарят на Тотнъм Юго Лорис се намеси неубедително след удар на Сака и вкара топката в собствената мрежа.

В 25-а минута гредата спаси вратата на Тотнъм след удар на Томас Партей, а превъзходството на Арсенал доведе до втори гол в 36-а минута. Мартин Йодегор стреля по тревата от дистанция и Лорис за втори път извади топката от мрежата.

Очевидно мениджърът на „шпорите“ Антонио Конте е повишил тон на почивката, тъй като играчите на Тотнъм излязоха значително по-мотивирани за началото на втората част. Вратарят на Арсенал Аарън Рамсдейл обаче отчая играчите в бяло с две отлични намеси още в началото след удари на Хари Кейн и Сесеньон. Деян Кулушевски също опита своя мерник, но стреля покрай вратата на Рамсдейл.

С победата Арсенал събра 47 точки и вече има осем точки аванс на върха пред втория Манчестър Сити, който вчера загуби от градския съперник Юнайтед с 1:2. Тотнъм остава пети в класирането с 33 точки.