1.1 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Категории:

Байерн повали Барса в завръщането на Левандовски

Байерн (Мюнхен) победи испанския гранд Барселона с 2:0 в дербито от вчерашните мачове в Шампионската лига. По този начин домакините вгорчиха и завръщането на бившата си голяма звезда Роберт Левандовски на „Алианц Арена“.

Преди почивката Барса доминираше на терена, а пропуски освен Левандовски направиха още Гави и Рафиня. През второто полувреме обаче Байерн пое контрола и пред вратата на гостите стана страшно. Логично паднаха и головете на Люка Ернандес (50) и Лерой Сане (54) съответно след корнер и перфектна контраатака.

Италианският Интер би чешкия Виктория с 2:0 в Пилзен след голове на Джеко и Дъмфрис.

Първата си победа в кампанията извоюва по драматичен начин и Ливърпул в група А. Английският колос се измъчи срещу Аякс, но в крайна сметка грабна успеха с 2:1.

Успехът на „Анфилд“ обаче дойде много мъчно, с победен гол на централния бранител Жоел Матип в 89-ата минута след удар с глава при изпълнение на корнер. Преди това възпитаниците на Юрген Клоп имаха огромно надмощие над гостите от Нидерландия, но така и не можеха да променят равния резултат, фиксиран още в първия половин час с голове на Мохамед Салах (17) за мърсисайдци и Мохамед Кудус (27) за амстердамци.

Най-звучната победа извоюва белгийският Брюж, който разгроми Порто с 4:0 като гост. Попаденията за „селяните“ бяха дело на Феран Жутгла, Камал Соуа, Андреас Сков Олсен и Антонио Нуса.

ШАМПИОНСКА ЛИГА 2022/2023 – II КРЪГ

Група A

Ливърпул – Аякс 2:1
 Салах 17, Матип 89; Кудус 27

Глазгоу Рейнджърс – Наполи 14.IX

Класиране: 1. Наполи (3 т.); 2. Ливърпул (3 т.); 3. Аякс (3 т.); 3. Глазгоу Рейнджърс (0 т.)

Група B

Порто – Брюж 0:4
Жутгла 15-д, Соуа 47, Сков Олсен 52, Нуса 89

Байер (Леверкузен) – Атлетико (Мадрид) 2:0
Андрих 84, Диаби 87

Класиране: 1. Брюж (6 т.); 2. Байер (3 т.); 3. Атлетико (3 т.); 4. Порто (0 т.)

Група C

Виктория (Пилзен) – Интер 0:2
Джеко 20, Дъмфрис 70

Байерн (Мюнхен) – Барселона 2:0
Л. Ернандес 50, Сане 54

Класиране: 1. Байерн (6 т.); 2. Барселона (3 т.); 3. Интер (3 т.); 4. Виктория (0 т.)

Група D

Спортинг (Лисабон) – Тотнъм 2:0
Паулиньо 90, Артур Гомеш 90+3

Олимпик (Марсилия) – Айнтрахт (Франкфурт) 0:1
Линдстрьом 43

Класиране: 1. Спортинг (6 т.); 2. Тотнъм (3 т.); 3. Айнтрахт (3 т.); 4. Олимпик (0 т.)