18.6 C
Категории:

Берселона смачка Реал Сосиедад с дубъл на Левандовски

Избрано

Роберт Левандовски отбеляза две попадения при победата на Барселона с 4:1 като гост на Реал Сосиедад в среща от втория кръг на Примера дивисион.

Испанският тийнейджър Ансу Фати, който се възстанови след поредица от операции на коляното през последните две години, влезе от резервната скамейка през второто полувреме и се отличи с гол и две асистенции.

Левандовски откри още преди да е изтекла и първата минута след отличен пас на Алехандро Балде в наказателното поле. Александър Исак изравни пет минути по-късно след асистенция на Давид Силва.

Фати асистира на Усман Дембеле с брилянтен пас с пета в 66-ата минута за 2:1. След това пак той подаде и на Левандовски за третия гол. Полският нападател върна услугата в 79-ата минута, когато 19-годишния Фати реализира четвъртия гол за Барселона.

Срещи от втория кръг на Примера дивисион на Испания:

Атлетик Билбао – Валенсия  – 1:0Атлетико Мадрид – Виляреал – 0:2Реал Сосиедад – Барселона  – 1:4 в понеделник:Елче – АлмерияЖирона – Хетафе от петък:Еспаньол – Райо Валекано – 0:2Севиля – Валядолид       – 1:1 от събота:Осасуна – Кадис           – 2:0Майорка – Бетис           – 1:2Селта Виго – Реал Мадрид  – 1:4