
Бойко Борисов и кметът на Пловдив Здравко Димитров (вдясно) разглеждат станцията
Още по-голям оптимист съм за съставянето на кабинет. Това съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на посещение в Пловдив, на което той поздрави гражданите за придобивката на пречиствателна станция.
На въпроса дали той ще е кандидатът на ГЕРБ за премиер Борисов отговори: „Какво да ви кажа, в друга държава това нямаше да се обсъжда, нито има по-опитен, нито по-можещ, защото миграционната криза щях да я спра веднага. Няма повече да си го причиня нито на себе си, нито на семейството си, нито на партията.“
Бойко Борисов допълни, че е възможно да подкрепят и втория и третия мандат за съставяне на правителство, ако първият е неуспешен.
„Всеки ден правим коалиции с огромни мнозинства. Без нерви, без его. Няма значение на кой мандат е. Срещите на политическите партии са огромен напредък. Може да се създаде правителство с кратък мандат – докато мине зимата и се решат проблемите. После е ясно, че ще се отиде на избори. Подобен вариант не ощетява никого и дава решение по основните теми.“
Борисов припомни, че Асен Всилев е направил много бюджети. Когато зам.-шефката на „Подкрепа“ поставила въпроса за МЗР и доходите, Василев им отказал.
„Ние не само подкрепихме кабинета „Петков“, но и предложихме подкрепа за бизнеса. За 1 месец кое се промени, че бюджетът, който Василев лично внесе, да се обсъжда като катастрофа. Трябва ли финансов министър, на когото бюджетът му не издържа, пак да е финансов министър.“
„Имаме важна работа да помислим за държавата. Днес не искам да се вкарвам в темата за кмет на ГЕРБ. Ако имаме време до март месец, ще бъдат приети всички закони. По-ефективен парламент не е имало.“
Снимка: Радко Паунов
