Бойко Борисов: Затопляне между мен и президента Радев няма

Бойко Борисов и кметът на Пловдив Здравко Димитров (вдясно) разглеждат станцията

Още по-голям оптимист съм за съставянето на кабинет. Това съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на посещение в Пловдив, на което той поздрави гражданите за придобивката на пречиствателна станция.

На въпроса дали той ще е кандидатът на ГЕРБ за премиер Борисов отговори: „Какво да ви кажа, в друга държава това нямаше да се обсъжда, нито има по-опитен, нито по-можещ, защото миграционната криза щях да я спра веднага. Няма повече да си го причиня нито на себе си, нито на семейството си, нито на партията.“

Бойко Борисов допълни, че е възможно да подкрепят и втория и третия мандат за съставяне на правителство, ако първият е неуспешен.

„Всеки ден правим коалиции с огромни мнозинства. Без нерви, без его. Няма значение на кой мандат е. Срещите на политическите партии са огромен напредък. Може да се създаде правителство с кратък мандат – докато мине зимата и се решат проблемите. После е ясно, че ще се отиде на избори. Подобен вариант не ощетява никого и дава решение по основните теми.“

Борисов припомни, че Асен Всилев е направил много бюджети. Когато зам.-шефката на „Подкрепа“ поставила въпроса за МЗР и доходите, Василев им отказал.

„Ние не само подкрепихме кабинета „Петков“, но и предложихме подкрепа за бизнеса. За 1 месец кое се промени, че бюджетът, който Василев лично внесе, да се обсъжда като катастрофа. Трябва ли финансов министър, на когото бюджетът му не издържа, пак да е финансов министър.“

„Затопляне между мен и президента Радев няма, но той постъпва много мъдро като забавя връчването на първия мандат за съставяне на правителство.“

„Имаме важна работа да помислим за държавата. Днес не искам да се вкарвам в темата за кмет на ГЕРБ. Ако имаме време до март месец, ще бъдат приети всички закони. По-ефективен парламент не е имало.“

 

Снимка: Радко Паунов