понеделник, 6 февруари 2023 г.
-5 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Виктория Азаренка се класира за полуфиналите в Австралия

Виктория Азаренка се класира за полуфиналите от Откритото първенство на Австралия.

Десет години след последния си триумф в Мелбърн, беларускинята надигра с 6:4, 6:1 поставената под номер 3 в схемата Джесика Пегула (САЩ) в среща от четвъртфиналите, продължила час и 39 минути.

33-годишната Азаренка, номер 24 в схемата, показа тенис от най-силните си години и не остави никакви шансове на Пегула, която бе в серия от осем поредни спечелени мача на нула от началото на годината.

Пегула обаче така и не успя да стигне до изравняването, тъй като взе само една точка на свой сервис в десетия гейм. Това явно напълно разколеба американката и във втория сет тя бе неузнаваема, допускайки пробив във всеки един от геймовете си.

На полуфиналите Азаренка ще играе с казахстанката Елена Рибакина, която по-рано днес победи също в два сета Елена Остапенко от Латвия.