Категории:

Гол-шедьовър реши дербито на „Армията“ (ВИДЕО)

Избрано

ЦСКА-София спечели дербито на кръга срещу ЦСКА 1948 с 2:1.

В герой на мача се превърна Брадли де Нойер, който вкара победното попадение за домакините с прекрасен изстрел в 88-ата минута.

Още от първия съдийски сигналстана ясно, че срещата ще бъде изключително нервна. Допълнително напрежение бе внесено и от появата на ръководителите на ЦСКА 1948 – Добрин Гьонов, Ради Здравков, Валентин Илиев и Методи Деянов, на трибуните на „Българска армия“. Те бяха обиждани и замеряни със счупени седалки, чаши вода и бутилки от феновете на домакините и в крайна сметка бяха принудени да си тръгнат.

На терена също не бе по-малко интересно. В 20-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 пропуснаха отлична възможност за откриване на резултата. Георги Русев открадна една топка край страничната линия от разсеяния Мено Кох и напредна в наказателното поле. Там той бе пресрещнат от вратаря Бусато. Нападателят на гостите го прехвърли с копване, а нахлуващият на скорост Ангел Бастунов от около един метър на празна врата нацели лявата греда и прати топката в аут.

Десетина минути след това домакините създадоха много добра възможност. Маурисио Гарсес проби по левия фланг и пусна топката към дузпата, но тя не достигна до непокрития Дюкенс Назон.

Емоциите продължиха и през второто полувреме. В 50-ата минута Ангел Туруцов и Джонатан удариха много лошо главите си при борбата за една висока топка. Капитанът на ЦСКА-София остана на терена, но левият защитник на гостите трябваше да бъде заменен с контузия.

Докато Джонатан получаваше медицинска помощ край тъча, а гостите бяха с човек по-малко на терена, те успяха да открият резултата. Влезлият на почивката Радослав Кирилов, който направи дебют за ЦСКА 1948, финтира Турицов и стигна до аутлинията. Нападателят подаде с левия крак към Бастунов, който между двама успя да отклони топката във вратата на Бусато за 0:1.

Голът явно стресна домакините и те започнаха да задържат топката в по-дълги периоди от мача. В 69-ата минута Турицов изведе Дауда Бамба зад отбраната на гостите, но ударът на нападателя бе спасен с крак от вратаря Даниел Наумов. Това бе и първият точен удар в мача за селекцията на Саша Илич.

Три минути след това Джонатан Линдсет стреля по земя от границата на наказателното поле, но Наумов изби в корнер. После  се стигна до невероятно меле в наказателното поле, при което домакините имаха претенции за дузпа. След дълго преразглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения главният съдия Радослав Гидженов реши да отсъди дузпа за игра с ръка на Елитон. С изпълнението се нагърби н Турицов, който с хладнокръвно изпълнение преодоля Наумов за 1:1.

Изравнителният гол отвори мача и в 81-вата минута Радослав Кирилов излезе сам срещу Бусато, но се поколеба да стреля и сбърка. В ответната атака Дауда Бамба излезе очи в очи с Наумов, но ударът му се отби в напречната греда.

Отново същата греда се оказа „виновна“ и за най-красивия момент в мача. В 87-мата минута Брадли де Нойер стреля от над 25 метра и с помощта на напречния стълб вкара изключително зрелищен гол за 2:1.

В последните секунди на редовното време защитникът на ЦСКА 1948 Елитон бутна едно от децата, които подават топки край страничната линия, за което получи втори жълт и червен картон.

С победата ЦСКА-София събра 16 точки от шест мача, с които заема трето място. ЦСКА 1948 остава на върха в подреждането със 17 точки, но от осем срещи. Между двата армейски тима е шампионът Лудогорец, който има 16 точки от шест мача.

ЦСКА – София – ЦСКА 1948 2:1
0:1 Ангел Бастунов (52), 1:1 Иван Турицов (79 – дузпа), 2:1 Брадли де Нойер (88)