Започна раздаването на безплатни дърва след наводненията в Карловско

Започна раздаването на безплатните дърва за пострадалите семейства в наводнените села в Карловско.

След скандала земеделският министър разпореди местните горски стопанства да се включат в рязането и транспортирането на дървесината, което да стане за сметка на държавата, а не да се искат пари от засегнатите домакинства.

В двора на бившето училище в село Каравелово са струпани около 500 кубика дърва, довлечена от придошлата река. Шестима служители от „Горското стопанство” в Ракитово по заповед на земеделския министър са командировани в карловското село, за да нареждат безплатно дървата за огрев.

В засегнатите карловски села първи от безплатната дървесина за огрев ще получат социално слабите семейства. За тях, както и за останалите пострадали от бедствието тя ще бъде доставена до домовете им напълно безплатно.

„Днес пловдивският митрополит Николай ще дари по 4 кубика дърва на семействата от наводнените карловски села”, каза Николай Цветков, зам.-кмет на Община Карлово.