5.3 C

Категории:

Левски се наложи в Стара Загора (ВИДЕО)

Избрано

Левски спечели важна победа над Берое с 1:0 в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение заби ветеранът Ивелин Попов. Той се разписа още в 3-ата минута след центриране към Илиян Стефанов, при което вратарят на заралии Иван Караджов излезе неразчетено, топката попадна у нападателя и той я насочи към опразнената врата. Това беше първи гол за Попов в българското първенство от 12 години насам. По-голямата част от кариерата му премина в Турция и Русия.

В 9-ата минута Спас Георгиев пусна извеждащ пас за Стив Траоре, който обаче беше фаулиран от Хосе Кордоба пред наказателното поле. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи двойно с Попов и отправи удар от границата на наказателното поле, но Караджов се справи. Секунди по-късно Абубакар Тунгара измъкна топката от Цунами и Кордоба отляво и навлезе в наказателното поле, после опита да си спечели дузпа по елементарен начин, падайки на тревата.

В 34-ата минута Георги Миланов навлезе в наказателното поле и бе съборен от противников играч, но „сините“ не получиха дузпа, въпреки претенциите си.

В 64-ата минута Келиан ван дер Каап не успя да изчисти добре топката, която се озова в Тунгара. Малиецът шутира, но неточно. Минута по-късно удар на Мечев беше блокиран от Кордоба.

Левски пропусна да нанесе втори удар в 69-ата минута след комбинация между Велтон и Роналдо, ударът на който бе спасен от Караджов.

С успеха тази вечер Левски зае седмото място в класирането с равен брой точки с шестия Локомотив (София), но с три мача по-малко. Берое е на десето място с 11.