16.5 C
Категории:

Локо (Сф) остави Ботев (Пд) на дъното (ВИДЕО)

Избрано

Локомотив (София) най-сетне записа първа победа в първенството. „Червено-черните“ удариха у дома Ботев (Пловдив) с 2:0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

„Канарчетата“ бяха водени от новия си треньор Артур Ованесян, който замени уволнения Азрудин Валентич.

Домакините обаче бяха много улеснени от това, от 27-ата минута играха с човек повече на терена. Джеймс Ето’о от гостите получи пресилен червен картон от главния съдия Станимир Тренчев.

Мъките на Локо свършиха в 50-ата минута. Тогава Димитър Митков засече центриране отляво на Мики Орачев в мрежата за 1:0. В 84-ата минута резервата Илия Димитров реши всичко с втори гол за Локомотив. Таранът отклони зад гърба на Ханкич центриране отдясно на Рапосо.

„Железничарите“ вече са на осмо място с 5 точки, докато Ботев е на дъното без точки.

ЛОКОМОТИВ (СФ) – БОТЕВ (ПД) 2:0
1:0 Димитър Митков (50), 2:0 Илия Димитров (84)