Категории:

Лудогорец без проблеми във Варна (ВИДЕО)

Избрано

Лудогорец победи Черно море с 3:2 като гост в среща от 8-ия кръг нa Efbet лига.
„Орлите“ получиха пряк свободен удар при първата си атака в мача, а Кирил Десподов се разписа с прецизен удар от статичното положение още във втората минута за 0:1.

Натискът на домакините доведе до удар в гредата в 23-ата минута, в която Закария Беншаа получи топката и я изстреля от границата на наказателното поле.
Секунди преди почивката Беншаа се възползва от колебание на отбраната на разградчани след много опасен удар на Евгений Сердюк и спасяване на Сержо Падт, и изравни – 1:1.

Лудогорец започна силно и второто полувреме, когато Матиас Тисера изведе разградчани напред в резултата в 48-ата минута след разбъркване – 1:2.

След малко повече от час игра Лудогорец подпечата победата с трети гол, дело на Бърнард Текпетей след удар извън наказателното поле – 1:3.

Черно море обаче върна интригата с попадение от дузпа на Сердюк, отсъдена за игра с ръка на Бърнард Текпетей (3:2).

С победата Лудогорец изпревари съперника си в класирането и вече е на втора позиция с 16 точки на една и мач по-малко от лидера ЦСКА 1948, докато „моряците“ са трети с 15 точки.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Кирил Десподов (2), 1:1 Закария Беншаа (45+1), 1:2 Матиас Тисера (48), 1:3 Бърнард Текпетей (66), 2:3 Евгений Сердюк (76 дузпа)