9.1 C

Категории:

Лудогорец взе важна победа на „Лаута“ (ВИДЕО)

Избрано

Лудогорец спечели с 3:2 като гост на Локомотив (Пловдив) в последния мач от 17-ия кръг на футболната Първа лига.

Домакините поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез Мартин Паскалев, но с две попадения на Матиас Тисера и гол на Каули „орлите“ стигнаха до пълен обрат още до почивката. През второто полувреме Евандро намали изоставането на „смърфовете“, но силите на футболистите на Александър Томаш не стигнаха за повече.

С успеха Лудогорец зае еднолично втората позиция в класирането с актив от 38 точки, като се доближи само на 3 точки до лидера ЦСКА-София, но тимът от Разград е изиграл 2 мача по-малко в сравнение с „червените“. Локомотив пък регистрира второ поредно поражение и остава четвърти в подреждането с 30 точки.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Джовани стреля без подготовка от границата на наказателното поле, вратарят на гостите Серджио Падт изби, но топката падна на крака на Мартин Паскалев и от няколко метра централният защитник добави в мрежата на „орлите“ за 1:0.

В 19-ата минутаСисиньо изведе по отличен начин Матиас Тисера зад защитата на домакините и останал очи в очи с Динко Хоркаш аржентинецът завърши технично по земя, за да възстанови равенството.

Девет минути по-късно Тисера реализира второ попадение. Отбраната на Локомотив отново увисна при извеждащо подаване към Фон Витри по десния фланг, крайният бранител напредна към наказателното поле на „черно-белите“ и пусна успореден на голлинията пас към Тисера, който вкара в опразнената врата, за да направи обрата за Лудогорец пълен.

В 38-ата минута гостите високо изнесената защитна линия на Локомотив за пореден път беше изненадана с прехвърлящо подаване зад гърба, при което Каули Оливейра бе изведен от ляво, навлезе в наказателното поле и завърши с фалцов удар в далечния ъгъл на Хоркаш за 1:3.

В 64-ата минута пловдивчани реализираха второ попадение. Джовани бе точен с техничен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Серджио Падт.