6.4 C

Категории:

Манчестър Сити разби Юнайтед в луд мач (ВИДЕО)

Избрано

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 6:3 в едно от най-инфрактните издания на градското дерби.

В герой на мача се превърна Ерлинг Холанд, който реализира трети пореден хеттрик в домакински мач, което е рекорд във Висшата лига.

Фил Фоудън откри резултата в полза Сити още в  8-ата минута след асистенция на Бернардо Силва. В 34-ата Холанд покачи на 2:0, а му подаде Кевин де Бройне. Норвежецът се разписа за 3:0 след само още три минути. Секунди преди почивката Фоудън вкара за 4:0.

Антони намали с феноменално изпълнение от над 20 метра в 56-ата минута, но Холанд (64) оформи хеттрика си.
В 73-ата Фоудън също реализира хеттрик, след като се възползва от подаване на Холанд – 6:1.

В 84-ата минута Фред навлезе в наказателното поле и шутира, Едерсон изби с една ръка, след което Марсиал се освободи от Аймерик Лапорт и с глава вкара още един гол за Юнайтед – 6:2. „Червените дяволи“ получиха дузпа в последната минута на редовното време, която Марсиал вкара за крайното 6:3.

Звездата Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка за „червените дяволи“.

Манчестър Сити има 20 точки и е само на една от лидера Арсенал, докато Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки. По-късно днес е двубоят между Лийдс и Астън Вила.