
Поредна масова стрелба в Съединените щати – този път в сграда на банка в Луисвил, Кентъки, предаде „Асошиейтед прес“.
Четирима са загиналите и осем ранените след поредната масова стрелба в американския град Луисвил, щата Кентъки, съобщи Си Ен Ен.
Масовата стрелба е била в сградата на банка в градчето. Двама от ранените са полицаи. Всички ранени са транспортирани в университетската болница в Луисвил. Двама от ранените, сред които и единият полицай, са в критично състояние.
От полицията потвърдиха, че стрелецът е мъртъв. Обстоятелствата около смъртта му не се съобщават.
Полицията в щата публикува съобщение в Туитър, което призовава хората в града да избягват района на стрелбата.
„Има много жертви. Активен агресор“, пише още в социалната мрежа.
На място са изпратени няколко полицейски коли, както и линейки, които извозват пострадалите, предаде бТВ.
Изпратени са и агенти на ФБР.
BREAKING: Police report "multiple casualties" after shooting at commercial building in Louisville, Kentucky pic.twitter.com/GIvJngGo9w
— BNO News Live (@BNODesk) April 10, 2023
