събота, 26 ноември 2022 г.
5.8 C

Много, много скука и на Мароко – Хърватска

Избрано

Мароко и Хърватска завършиха 0:0 в уникално слаб и скучен първи мач от група „F“ на световното първенство по футбол в Катар. Това бе и третото нулево равенство от началото на Мондиала след мачовете Дания – Тунис и Мексико – Полша във вторник.

Двубоят на стадион „Ал Байт“ в Ал Хор отегчи до безскрай публиката, а головите положения липсваха.

Хърватите, финалист от предишното световно първенство в Русия, успяха да натиснат съперника си чак в последните пет минути преди почивката. Първо Никола Влашич пропусна отлична възможност да открие. Той засече ниско центриране на Борна Соса от левия фланг, но ударът му бе спасен с крак от вратаря на Мароко Ясин Буну.

В началото на второто полувреме Мароко получи отличен шанс да открие, но удар с глава на Нусаир Мазрауи бе спасен от хърватския вратар Доминик Ливакович.

В 64-тата минута Ливакович отново се намеси решаващо, избивайки далечен удар на Хакими.

По-късно днес е другият мач от тази група, в който съперници са Белгия и Канада.

МАРОКО – ХЪРВАТСКА 0:0

МАРОКО: Ясин Буну – Ашраф Хакими, Найеф Агер, Ромен Саис, Нусаи Мазрауи (60-Яхия Атиат-Алал) – Софян Амрабат, Азедин Унаи (82-Абделхамид Сабири), Селим Амала – Хаким Зийеш, Суфиан Буфал (65-Ез Абде), Юсен Ен-Несири (82-Абдеррезак Амдала)

ХЪРВАТСКА: Доминик Ливакович – Йосип Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Соса – Марсело Брозович, Матео Ковачич (79-Ловро Майер), Лука Модрич – Никола Влашич (46-Марио Пашалич), Андрей Крамарич (71-Марко Ливая), Иван Перишич (90-Мислав Оршич)