-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Нидерландия и Еквадор не излъчиха победител

Нидерландия завърши наравно 1:1 с Еквадор в среща от група „А“ на Мондиал 2022.

„Оранжевите“ поведоха в резултата още в шестата минута. Дейви Клаасен подаде за Коди Гакпо и той реализира във вратата на отбора от Южна Америка. Това е второ попадение за нидерландския нападател на Мондиал 2022.

Само четири минути след почивката еквадорците отнеха топката и тя достигна до Еступинян, който шутира по диагонала, но Ноперт спаси. Енер Валенсия отблизо направи добавка за 1:1, вкарвайки третия си гол на шампионата в Катар.

След това равенство двата отбора имат по 4 точки и делят първата позиция в групата.

НИДЕРЛАНДИЯ – ЕКВАДОР 1:1