13.9 C
София
понеделник, 20 май 2024 г.
Категории:

Оскари 2022: Пълният списък с всички номинирани

Силата на кучети (The Power of The Dog) води в тазгодишните номинации за наградите „Оскар“. Драмата на Джейн Кемпиън намери място в 12 от общо 23-те категории на Академията за театрално и филмово изкуство.

Втора по брой номинации се нарежда sci-fi адаптацията по романа „Дюн“. Лентата под режисурата на Дени Вилньов събра 10 номинации, включително за най-добър филм.

С по седем номинации на наградите „Оскар“ отиват за „Уестсайдска история“ и „Белфаст“. С шест номинации тази година е „Методът: Уилямс“, посветен на тенис звездите Винъс и Серина Уилямс.

Номинираните бяха обявени от актьорите Трейси Елис Рос и Лесли Джордан. Тазгодишната церемония по раздаване на статуетките ще се проведе на традиционното място – „Долби тиътър“ в Лос Анджелис. А датата ще е 27 март.

Ето го и пълния списък с номинирани за 94-те награди „Оскар“.

Номинирани за най-добър филм:

„Белфаст“ / Belfast

CODA

Don’t Look Up

Drive My Car

„Дюн“ / Dune

„Методът: Уилямс“ / King Richard

Licorice Pizza

„Улицата на кошмарите“ / Nightmare Alley

The Power of The Dog

„Уестсайдска история“ / West Side Story

Номинирани за най-добър актьор в главна роля:

Хавиер Бардем (Being The Ricardos)

Уил Смит („Методът: Уилямс“)

Бенедикт Къмбърбач (The Power of The Dog)

Дензъл Уошингтън (The Tragedy of Macbeth)

Андрю Гарфийлд (Tick, Tick…Boom!)

Номинирани за най-добра актриса в главна роля:

Джесика Частейн (The Eyes of Tammy Faye)

Оливия Колман (The Lost Daughter)

Пенелопе Крус („Паралелни майки“ / Madres Paralelas)

Никол Кидман (Being The Ricardos)

Кристен Стюарт („Спенсър“ / Spencer)

Номинирани за най-добър актьор в поддържаща роля:

Киърън Хайндс („Белфаст“)

Трой Коцур (CODA)

Джеси Племънс (The Power of The Dog)

Джей Кей Симънс (Being The Ricardos)

Коди Смит-Макфий (The Power of The Dog)

Номинирани за най-добра актриса в поддържаща роля:

Джеси Бъкли (Lost Daughter)

Джуди Денч („Белфаст“)

Кирстен Дънст (The Power of the Dog)

Ариана ДеБоз („Уестсайдска история“)

Аунджану Елис („Методът: Уилямс“)

Номинирани за най-добър режисьор:

Кенет Брана („Белфаст“)

Пол Томас Андерсън (Licorice Pizza)

Джейн Кемпиън (The Power of The Dog)

Стивън Спилбърг („Уестсайдска история“)

Рюсуке Хамагучи (Drive My Car)

Номинирани за най-добър оригинален сценарий:

„Белфаст“

Don’t Look Up

„Методът: Уилямс“

Licorice Pizza

„Най-лошият човек на света“ / The Worst Person in the World

Номинирани за най-добър адаптиран сценарий:

CODA

Drive My Car

„Дюн“

The Lost Daughter

The Power of the Dog

Номинирани за най-добър чуждоезичен филм:

Drive My Car (Япония)

Flee (Дания)

The Hand of God (Италия)

Lunana: A Yak in the Classroom (Бутан)

„Най-лошият човек на света“ (Норвегия)

Номинирани за най-добър анимационен филм:

„Енканто“

„Рая и последният дракон“

„Лука“

Flee

The Mitchells vs. the Machines

Номинирани за най-добра кинематография:

„Дюн“

The Power of The Dog

„Улицата на кошмарите“

„Уестсайдска история“

The Tragedy of Macbeth

Номинирани за най-добър монтаж:

Don’t Look Up

„Дюн“

The Power of The Dog

„Методът: Уилямс“

Tick, Tick … Boom!

Номинирани за най-добър грим и прически:

Coming 2 America

„Круела“

„Дюн“

The Eyes of Tammy Faye

„Домът на Гучи“

Номинирани за най-добри костюми:

„Круела“

„Дюн“

„Уестсайдска история“

„Сирано“

„Улицата на кошмарите“

Номинирани за най-добри визуални ефекти:

„Дюн“

Free Guy

No Time to Die

„Шанг Чи и легендата за десетте пръстена“

„Спайдърмен: Няма път към дома“

Номинирани за най-добра оригинална музика:

„Дюн“

The Power of the Dog

„Енканто“

„Паралелни майки“

Номинирани за най-добър звук:

„Дюн“

„Уестсайдска история“

The Power of the Dog

No Time to Die

„Белфаст“

Номинирани за най-добра оригинална песен:

„Be Alive“ („Методът: Уилямс“)

„Dos Oruguitas“ („Енканто“)

„Down to Joy“ („Белфаст“)

„No Time to Die“ (No Time to Die)

„Somehow You Do“ (Four Good Days)

Номинирани за най-добър дизайн на продукцията:

„Круела“

„Дюн“

The Eyes of Tammy Faye

„Улицата на кошмарите“

„Уестсайдска история“

The Tragedy of Macbeth

Номинирани за най-добър късометражен филм:

Audible

Lead Me Home

The Queen of Basketball

Three Songs for Benazir

When We Were Bullies

Номинирани за най-добър късометражен анимационен филм:

Affairs of the Art

Bestia

Boxballet

Robin Robin

The Windshield Wiper

Номинирани за най-добър късометражен документален филм:

Ala Kachuu – Take and Run

The Dress

The Long Goodbye

On My Mind

Please Hold

Номинирани за най-добър документален филм:

Ascension

Attica

Flee

Summer of Soul

Writing With Fire

- Реклама -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
- Реклама -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Последни новини

- Реклама -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img