5.2 C
Категории:

Партизан показа на Левски как се прави – разби Хамрун

Избрано

Партизан разгроми без проблеми Хамрун Спартанс с 4:1 и направи огромна крачка към груповата фаза на Лига на конференциите.

Малтийският тим, който сътвори сензация срещу Левски преди седмица и спечели  с дузпи в София, този път нямаше сили да се противопостави. Партизан реши всичко до почивката, когато водеше с 3:0 след голове на Гомеш, Урошевич и Диабате. Четвъртото попадение за домакините беше дело на бившия халф на Черно море Патрик Андраде (77).

Фиорентина надви Твенте с 2:1 в двубой от плейофите на Лигата на конференциите. Николас Гонзалес и Артур Кабрал дадоха добър аванс на „виолетовите“ през първата част, а Вацлав Черни върна един гол след подновяването на играта.

Балкани е на път да стане първият косовски отбор, който се класира за груповата фаза на някой от евротурнирите. Победата с 2:1 като гост над северномакедонския Шкупи ги приближава до историческото постижение.

Унгарският МОЛ Фехервар записа изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на германския Кьолн. Още в 14-ата минута Флориан Дитц изведе домакините напред. Унгарците обърнаха до почивката чрез Будву Зивзивадже и Палко Дардай.

Виляреал пък би 4:2 над Хайдук (Сплит). Кристиан Димитров беше в групата на гостите, но не се появи в игра и още няма нито един мач през сезона.

Истанбул Башакшехир и Антверп направиха 1:1. Гола за Роял вкара бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Португалецът се разписа в 88-ата минута и донесе равенството на тима си.