-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Категории:

„Пчеличките“ от Брентфорд нажилиха безобразен Ливърпул (ВИДЕО)

Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 в първа среща от 19-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Футболистите на Юрген Клоп стартираха много силно мача. Дарвин Нунес и Върджил ван Дайк пропуснаха да открият резултата. В 8-ата минута Салах изведе Нунес сам срещу вратаря, който уругваецът преодоля, но на голлинията Бен Мий изби.

В 18-ата минута Брентфорд поведе, след като при корнер топката се отби от Конате и спря в мрежата на Алисон. Домакините стигнаха до нови две попадения чрез Йоан Уиса, но те бяха отменени. В тези ситуации ВАР показа, че е имало засада. В 42-ата минута Уиса направи резултата 2:0 от третия си опит. Нападателят от ДР Конго стреля с глава, а Алисон изби, но топката бе преминала голлинията с целия си обем.

Веднага след подновяването на играта Нунес се разписа, но голът не бе зачетен поради засада. В 50-ата Окслейд-Чембърлейн върна един гол и Ливърпул изоставаше с 1:2.

В 84-ата минута Мбемо сложи точка на спора. Камерунският национал вкара трети гол за Брентфорд и оформи крайното 3:1.

Така домакините се изкачиха на 7-о място в класирането с 26 точки от 18 мача. Ливърпул е на шеста позиция с 28 пункта, но от 17 срещи.