-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Категории:

Реал (Мадрид) и Барса мачкат за Купата

Реал (Мадрид) направи феноменален обрат при визитата си на Виляреал от 0:2 до 3:2 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля.

Срещата започна кошмарно за гостите, които поведоха с ранен гол на Етиен Капу (4), който си освободи пространство в наказателното поле след пас на Жерар Морено и прати топката в мрежата на Тибо Куртоа за 1:0.

Малко преди края на първата част Самуел Чуквуезе (42) получи извеждащ пас и сам срещу Куртоа не сгреши за 2:0.

„Кралете“ намалиха изоставането си чрез Винисиус Жуниор (57), който се озова на добра позиция след великолепна комбинация и оплете топката в мрежата на Филип Йоргенсен за 2:1.

След разбъркване в наказателното поле на Виляреал пък Йоргенсен не изби добре топката и Едер Милитао (69) изравни резултата за 2:2 от близка дистанция.

Футболистите на Карло Анчелоти натиснаха и в края стигнаха до пълен обрат за 3:2 след гол на Дани Себайос (86) с удар по земя след подаване на Марко Асенсио, който се измъкна зад защитата на домакините.

Барселона се развихри и спечели убедително с 5:0 при визитата си на третодивизионния Сеута.

Първият гол падна в 41-ата минута, когато Франк Кесие пусна към Рафиня, който напредна отдясно, навлезе навътре и в премерен изстрел в далечния ъгъл вкара във вратата на Томас Мехиас, който е юноша на Реал (Мадрид).

След почивката в 50-ата минута Франк Кесие записа нова асистенция, след като подаде на Роберт Левандовски, който не сбърка от добра позиция.

В 70-ата минута Жорди Алба подаде на Ансу Фати, който направи пробив отляво, преодоля защитата на Сеута и с плътен удар по диагонала реализира третото попадение. Седем минути по-късно Рафиня асистира на Кесие с прецизно центриране, а котдивоарецът с глава разликата четири гола.

В последната 90-а минута на редовното време Левандовски оформи крайното 5:0 след асистенция на Ерик Гарсия.