сряда, 29 март 2023 г.
-1.1 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Реал (Мадрид) разгроми Елче с 4:0

Реал (Мадрид) разгроми Елче с 4:0 в отложен мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Старши треньорът на „кралете“ Карло Анчелоти не можеш да разчита на контузения вратар Тибо Куртоа, болния халф Тони Кроос и наказания Винисиус Жуниор, но и без тях тимът стигна без проблеми до трите точки.

Плеймейкърът Лука Модрич за втори пореден мач в шампионата бе оставен на пейката и се появи в игра като смяна през втората част, за да отбележи четвъртия гол за своя отбор.

Преди двубоя на „Бернабеу“ играчите на Реал показаха на феновете спечелената в събота световна клубна титла в Мароко, а гостите от Елче направиха шпалир.

Марко Асенсио откри резултата в 8-ата минута, а до почивката Карим Бензема реализира две дузпи – в 31-вата и 45-ата минути. Влезлият като резерва Модрич се разписа в 80-а минута за крайното 4:0.

Реал остава втори в класирането на осем точки след водача Барселона. Елче е на дъното на таблицата с едва 9 точки в актива си и на практика е първият сигурен изпадащ от елита.