понеделник, 6 февруари 2023 г.
-5 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Рибакина е първата полуфиналистка в Австралия

Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина се класира за първия си полуфинал на Аустрелиън Оупън с победа над латвийката Йелена Остапенко с 6-2, 6-4, предаде БГНЕС.

22-та поставена в схемата Рибакина преодоля бившата шампионка от Откритото първенство на Франция, поставена под номер 17, за час и 19 минути игра на „Род Лейвър Арена“ и ще срещне Джесика Пегула (САЩ) или Виктория Азаренка (Беларус) за място във финала.

Рибакина беше заявила, че „може да победи всеки“, след като в неделя отстрани световната номер 1 Ига Швьонтек. Тя проби още в началото Остапенко и заби три аса, за да достигне до 3-1. В следващия гейм при 15-40 Рибакина се измъкна от проблемите, с които се сблъскваше и затвори първия сет за 32 минути.

Остапенко увеличи силата на ударите си на земя в началото на втория сет, като проби за 2-0, но спокойната Рибакина отвърна на удара и спаси още четири точки за пробив в следващата част, за да изравни при 2-2. При 6-5, когато сервираше за мача, обикновено уверената казахстанка изпусна два мачбола, преди 11-ят ѝ ас да подпечата успеха ѝ.