-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Категории:

Салернитана изненада Ювентус

Салернитана поднесе голямата изненада на 6-ия кръг в Серия „А“. Тимът измъкна реми 2:2 при визитата си на гранда Ювентус в Торино.

Домакините наваксаха два гола изоставане и отбелязаха трети в добавеното време, но той бе отменен след преразглеждане със системата за видеоарбитраж – ВАР, а в срещата имаше и три червени картона.

Антонио Кандрева откри резултата за Салернитана в 18-ата минута, а секунди преди почивката полският нападател Кшищоф Пьонтек от дузпа покачи на 0:2. Футболистите на Ювентус успяха да излязат от шока чак през второто полувреме. В 51-ата бразилският защитник Глейсон Бремер бе точен след хубав удар с глава за 1:2 след асистенция на Филип Костич.

Заключителните минути на двубоя бяха изключително драматични. Първо в третата минута на добавеното време Леонардо Бонучи получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Тони Вилена срещу Алекс Сандро, но пропусна и все пак се разписа за 2:2 при добавката. Две минути по-късно Аркадиуш Милик опъна мрежата след удар с глава и от радост свали фланелката си, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Ситуацията при попадението обаче бе проверена с ВАР и голът бе отменен заради засада. Тогава на терена настъпи хаос и последваха червени картони за Хуан Куардрадо от Ювентус и треньора Масимилиано Алегри, както и за Федерико Фасио от Салернитана.