събота, 28 януари 2023 г.
-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Сенегал потопи Еквадор в сълзи

Сенегал си осигури класиране в елиминационната фаза на световното първенство след победа над Еквадор с 2:1 в мач от група А.

По този начин шампионът на Африка завърши на второ място в крайното класиране и продължава на 1/8-финалите. Капитанът Салиду Кулибали вкара златното попадение в 70-ата минута. Преди това Исмаила Сар даде аванс на Сенегал от дузпа, а Мойсес Кайседо изравни за Еквадор.

В 43-та минута Сар бе спънат в наказателното поле и френският съдия Клеман Тюрпен посочи „бялата точка“. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно реализира за 0:1!

Еквадор обаче успя да изравни скоро след почивката. След центриране от корнер Феликс Торес отклони с глава към Кайседо, който от непосредствена близост прати топката в мрежата зад гърба на вратаря Менди – 1:1.

Сенегал веднага нанасе ответен удар. 120 секунди след изравняването африканците си изработиха фаул до пеналта. Последва центриране, което затрудни защитата, а Кулибали пръв стигна до отбитата топка и даде нов аванс на Сенегал – 1:2.

ЕКВАДОР – СЕНЕГАЛ 1:2

Голмайстори: 0:1 Исмаила Сар 44-дузпа, 1:1 Мойсес Кайседо 68, 1:2 Калиду Кулибали 70
Главен съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Стадион „Халифа“: 44 569 зрители

ЕКВАДОР: Ернан Галиндес, Первис Еступинан, Пиеро Инкапие, Феликс Торес, Анхело Пресиадо (85-Джаксън Поросо),  Карлос Груесо (46-Хосе Сифуентес), Алън Франко (46-Жереми Сармиенто), Мойсес Кайседо, Гонсало Плата, Енер Валенсия, Майкъл Естрада (64-Джоркаеф Реаско)

СЕНЕГАЛ:  Едуар Менди, Абду Диало, Исмаил Якобс, Калиду Кулибали, Юсуф Сабали, Папе Гей,  Пате Сис (75-Нампали Менди), Идриса Гей, Илиман Ндиайе (75-Бамба Денг), Исмаила Сар, Булайе Диа (90+5 Папа Сисе)