Силен взрив от „Арсенал“ притесни Казанлък

Силен взрив в завод „Арсенал“ събуди Казанлък. Експлозията стана малко след 9.00 ч. тази сутрин. Над завода дълго време се виждаха два облака след взрива.

От полицията в Казанлък заявиха, че към тях няма подаден сигнал за инцидент в оръжейния завод. По-късно от МВР обявиха, че става дума за контролиран взрив на стари боеприпаси и няма жертви и щети.

Изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев потвърди за БТА, че не е настъпил инцидент. Извършено е планирано унищожаване на бракувана продукция в присъствието на пожарни и полицейски екипи, и при спазването на всички необходими за целта процедури.

Процедурата се извършва през няколко месеца в зависимост от продукцията, поясни още Ибушев.

Снимка: БГНЕС