3.4 C

Категории:

След 1:1 с Гибралтар България да спира да развива футбола

Избрано

България е крайно време да спре да развива спорта футбол, след като националите ни не са способни да победят най-слабия тим в Европа Гибралтар. Задморската територия на Великобритания, намираща се в най-южната част на Пиринейския полустров, която по население наброява малко над 30 000 души и е по-малка от Горна Оряховица, се оказа непреодолима сила за първия ни футболен тим. Гостуването на България завърши 1:1 в среща от Лигата на нациите. Георги Минчев откри резултата с глава в добавеното време на първото полувреме. Лиъм Уокър изравни от дузпа в 61-ата минута. Това е дебют на Георги Иванов начело на „лъвовете“, след като техническият директор на Българския футболен съюз застана временно начело на националния отбор, след оставката на Ясен Петров. Пловдивския Джанини хвърли кърпата след срамното крушение от лидера в групата Грузия с 2:5 в Разград.

„Този резултат никак не е добър като се има предвид, че играхме с Гибралтар. Футболистите дадоха максимума от себе си, но явно толкова можем. Не можахме да развиваме атаките си при затворената игра на домакините. Трябва да приемем критикитеу и реалността такава каквато е“, коментира временният наставник на националите Георги Иванов.