събота, 28 януари 2023 г.
-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Снаряд на Каземиро торпилира Швейцария

Бразилия би Швейцария с 1:0 в мач от световното първенство. В герой на вечерта се превърна халфът на Манчестър Юнайтед Каземиро, който вкара единственото попадение.

В средата на второто полувреме гол на Винисиус Жуниор бе отменен заради засада. Това бе втора поредна победа на тима на селекционера Тите, който на практика се класира за осминафиналите. В последната среща Бразилия ще се изправи срещу Камерун, докато Швейцария ще има за задача да не загуби от Сърбия.

Отборът на Бразилия започна по-активно мача, въпраки че бе без контузените Неймар и Данило. В тима на Швейцария на мястото на Джердан Шакири се появи младият Фабиан Ридер.

По-интересно беше след почивката. В 64-ата минута Каземиро изведе Винисиус Жуниор, който се измъкна от защитата на Швейцария и стреля покрай вратаря Зомер, като вкара в левия му долен ъгъл. След преразглеждане с ВАР обаче попадение бе отменено заради засада на Ричарлисон, който се прибираше към своята половина, но междувременно игра с топката.

Фатална за швейцарците се оказа 83-ата минута. Тогава Винисиус задържа топката отляво и след бърза размяна на пасове топката стигна до Каземиро, който с хубав удар от въздуха направи Зомер безпомощен – 1:0.

В добавеното време на мача бразилската резерва Родриго пропусна да вкара втори гол, след като бе намерен сам срещу вратаря от Винисиус, но в последния момент ударът му бе блокиран.

БРАЗИЛИЯ – ШВЕЙЦАРИЯ 1:0
Голмайстор: 1:0 Каземиро 83