събота, 26 ноември 2022 г.
5.8 C

Суперсензация: Самураите убиха Германия

Избрано

Нова суперсензация е факт на световното първенство в Катар! Япония победи фаворита Германия с 2:1 в мач от група Е.

Това е втора голяма изненада от старта на Мондиала. Припомняме, че преди два дни Саудитска Арабия тресна Аржентина с 2:1. Любопитно е, че и онзи мач се разви по същия сценарий като днешния – фаворитът поведе с гол от дузпа, за да допусне после драматичен обрат.

Мануел Нойер стана първият германски вратар, който играе на четири поредни световни първенства, а 39-годишният японски национал Ейджи Кавашима не успя да изравни този рекорд, тъй като титуляр на вратарския пост за неговия тим бе Шуичи Гонда. Германците позираха със запушени усти за официалната отборна снимка преди двубоя в знак на протест срещу забраната на ФИФА за използването на капитанската лента One Love.

Гонда стана причината за отсъждането на дузпа за Германия заради негово нарушение срещу Раум, а Гюндоган бе точен за аванс от 1:0 в 33-ата минута.

Същият Гюндоган можеше да удвои преднината на своя тим в 60-ата минута, но уцели гредата.

Япония нанесе своя удар в рамките само на осем минути, като първо в 75-ата минута Рицу Доан изравни за 1:1, а в 83-ата Такума Асано получи от Ко Итакура и направи обрата пълен – 1:2!  Леон Горецка можеше да изравни в петата минута на добавеното време, но пропусна и японците ликуваха.

Германия ще се изправи срещу Испания във втория си мач в Катар на 27 ноември, а Япония ще играе с Коста Рика.

ГЕРМАНИЯ – ЯПОНИЯ 1:2

Голмайстори: 1:0 Илкай Гюндоган 33-дузпа, 1:1 Рицу Доан 75, 1:2 Такума Асано 83