-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

С гол на Капитан Америка САЩ спечели футболната война с Иран

САЩ ликува, след като спечели футболната „война“ срещу вечния враг Иран!

Този път битката се води на футболния терен и американците триумфираха с 1:0 в мача от група В на световното първенство.

Американците завършиха на второ място в групата с 5 точки и на осминафиналите ще срещнат първия от група А тим на Нидерландия. На първо място в група В финишира Англия, който победи Уелс с 3:0 в последния кръг и събра 7 точки. Уелс остана последен с 1 точка.

Кристиан Пулишич, известен с прозвището Капитан Америка, вкара единствения гол срещу Иран. Нападателят обаче се контузи и бе сменен принудително на почивката.

Преди двубоя се създаде напрежение заради обтегнатите политически отношения между двете страни, което бе подхранено от решението на пресслужбата на американския отбор да премахне герба от знамето на Иран на своите страници в социалните мрежи. В крайна сметка на терена двата отбора изиграха коректен мач.

Американците се нуждаеха от победа, за да продължат напред и атакуваха повече през първото полувреме. Усилията им се увенчаха с успех в 38-ата минута. Сержиньо Дест центрира и Кристиан Пулишич отблизо засече топката в мрежата – 0:1.

През втората част янките действаха по-предпазливо, като запазиха крехката преднина.

ИРАН – САЩ 0:1
Голмайстор: Кристиан Пулишич 38

Стадион Ал Тумама, зрители: 42 127
Главен съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)

ИРАН: Алиреза Бейранванд, Милад Мохамади (46-Карими Али), Мортеза Пуралиганжи, Маджид Хосейни, Рамин Резаеян, Ехсан Хайсафи (71-Аболфазл Джелайли), Сайед Езатолахи, Ахмад Нооролаи (71-Мехди Тораби), Али Голизадех, Мехди Тареми, Сардар Азмун (46-Саман Годош)

САЩ: Мат Търнър, Сержиньо Дест (82-Уокър Цимерман), Камерън Картър-Викърс, Тим Рийм, Антони Робинсън, Уестън МакКени, Тайлър Адамс, Юнус Муса, Тимъти Уеа (82-Шакил Мур), Джош Сърджант (78-Хаджи Райт), Кристиан Пулишич (46-Брендън Ааронсон)