6.4 C

Категории:

ЦСКА 1948 покори „Лаута“ и поведе в класирането (ВИДЕО)

Избрано

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Първа лига и излезе еднолично на върха в класирането на шампионата.

Столичният тим събра актив от 26 точки – с 3 повече от Лудогорец, но „орлите“ са изиграли 2 мача по-малко. Локомотив пък остава на трето място с 22 точки, колкото имат ЦСКА-София и Черно море. Играчите на Любослав Пенев стигнаха до успеха с две попадения на Ивайло Чочев и едно на Джонатан Перейра и така нанесоха първо домакинско поражение на „черно-белите“ през сезона, отчита БТА.

И четирите гола паднаха след почивката. В 53-ата минута след центриране от левия фланг Ивайло Чочев бе оставен във вратарското поле на домакините да овладее на гърди между двама защитници и от няколко метра безпроблемно реализира за 0:1.

Три минути след това обаче „смърфовете“ изравниха. Бирсент Карагарен центрира отляво в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Eлитон увисна, а зад гърба му Преслав Боруков необезпокояван прати с глава топката в мрежата на Даниел Наумов за 1:1. Попадението беше признато след преразглеждане на ситуацията с ВАР, тъй като първоначално бе маркирана засада на централния нападател на Локомотив.

В 67-ата минута гостите отново поведоха. След центриране на Чочев отдясно, топката прехвърли защитниците на домакините и на далечната греда Джонатан Перейра засече с десния крак за 1:2.

В 84-ата минута Чочев сложи точка на спора с трето попадение за ЦСКА 1948. Енрике Рафаел се измъкна по левия фланг и центрира по земя към Чочев, който овладя на границата на наказателното поле, финтира бранител на домакините и завърши с левия крак в долния десен ъгъл на вратата, бранена от Динко Хоркаш, за да оформи крайния резултат.