5.3 C

„Червените дяволи“ излъгаха Канада

Избрано

Белгия надви трудно Канада с 1:0 в мач от група F на световното първенство.

Миши Батшуай реализира единственото попадение секунди преди почивката, а канадците изпуснаха дузпа чрез Алфонсо Дейвис в 11-ата минута.

За Канада това е първо участие на световно първенство от далечната 1986 година. Отборът, която ще бъде домакин на турнира през 2026 година заедно със САЩ и Мексико, все още чака първия си гол в историята на шампионат на планетата.

Дузпата в11-ата минута беше отсъдена заради игра с ръка в полето на Яник Караско. Наказателният удар беше потвърден след намеса на системата за видеоповторение ВАР, а ударът от „бялата точка“ на Дейвис беше спасен майсторски от Тибо Куртоа.

Минута преди края на първата част Белгия откри резултата. Точен беше Батшуай, който получи пас от Тоби Алдервайрелд и се разписа с удар по диагонала за 1:0.

За Миши това бе 27-и гол за „червените дяволи“.

В следващия си мач от шампионата Белгия ще играе с Мароко, а Канада излиза срещу Хърватия.

БЕЛГИЯ – КАНАДА 1:0
Голмайстор: Миши Батшуай 44

БЕЛГИЯ: Тибо Куртоа, Ян Фертонген, Тоби Алдервайрелд, Леандер Дендонкер, Тимоти Кастан, Аксел Витсел, Юри Тилеманс (46-Амаду Онана), Яник Караско (46-Тома Мюние), Кевин Де Бройне, Еден Азар (62-Леандро Тросар), Миши Батшуай (78-Лоис Опенда)

КАНАДА: Милан Борян, Ричи Ларея (74-Самюел Адекугбе), Камал Милър, Стивън Витория, Алистър Джонстън, Алфонсо Дейвис, Стивън Еустакио (81-Джонатан Осорио), Атиба Хътчинсън (58-Исмаел Коне), Таджон Бюканън (81-Лиъм Милър), Джуниър Хойлет (58-Кайл Ларин), Джонатан Дейвид

Главен съдия: Джани Сиказве (Замбия)