-0.8 C

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Категории:

Швейцарците изненадаха Испания в Сарагоса

Швейцария поднесе най-голямата изненада във вчерашните мачове в Лигата на нациите. „Кръстоносците“ победиха Испания с 2:1 като гости в среща от група 2 на Дивизия “А”.

В 21-ата минута Мануел Аканжи се разписа след корнер за 0:1. В 55-ата минута Жорди Алба завърши отличен пробив на Марко Асенсио и изравни – 1:1.

Само 180 секунди по-късно отново Аканжи беше оставен непокрит, като този път той подаде към Емболо, а той прати топката в мрежата за 1:2.

Португалия направи голяма крачка към класиране за финалите на Лигата на нациите, след като в Прага се наложи над Чехия с 4:0. Неочакваният герой беше съотборникът на Роналдо в Манчестър Юнайтед Диого Далот, който се разписа два пъти. Третият в тима от Юнайтед – Бруно Фернандеш също бе точен, а Диого Жота оформи крайния резултат. В добавеното време на първата част Патрик Шик пропусна дузпа за домакините.

Сърбия разгроми  Швеция с 4:1. Съдия на двубоя в Белград беше Георги Кабаков. Александър Митрович се отчете с хеттрик, а едно попадение добави Саша Лукич. По този начин „орлите“ събраха 10 точки и настигнаха водача в група 4 на Лига „В“ Норвегия. Първото място ще се реши в прекия дуел между двата тима в Осло във вторник. Сърбите се нуждаят от задължителна победа, а Норвегия ще вземе промоция за Лига „А“ и при равенство.

Шотландия вече е на точка от престижна промоция в елитната Дивизия “А” на Лигата на нациите, след като стигна до пълен обрат срещу Република Ирландия с 2:1 в Глазгоу в мач от група 1 на Дивизия “Б”. Този резултат донесе 2 точки аванс на тима пред Украйна преди решителния директен мач между двата тима. Заради войната срещата във вторник ще се играе в Краков.