Арестуваха мъж подал фалшив сигнал за 5 бомби в Плевен


Мъж от Свиленград е задържан, след като подал пет фалшиви сигнала за поставени взривни устройства в сгради в Плевен, съобщава БТА, като цитира ОД МВР-Плевен.

Сигналите са били подадени до телефона за спешни случаи 112.

Около 18 ч. на 13 май 40-годишният мъж се е обадил на 112 и обявил, че на пет места в града има поставени бомби.

По случая незабавно е била сформирана оперативна група за проверка.

От централата на спешния телефон 112 е била предоставена информация за местонахождението на подателя за сигнала, след което свиленградски полицаи са проверили адрес на улица „Спартак“. На място е установено, че там живее мъж, познат на органите на реда, с 13 регистрации за кражби и една предишна регистрация за подаване на фалшив сигнал. При проверка на мобилния му телефон е потвърдено, че именно той е подал обаждането.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа по образувано бързо производство.

Свиленградските полицаи са уведомили колегите си от ОДМВР–Плевен, че се касае за фалшив сигнал.