20.8 C
събота, 13 април 2024 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Арсенал ликува след драма с дузпи, Барса елиминира Наполи (РЕЗУЛТАТИ)

Арсенал се класира отново на четвъртфинал в Шампионската лига след 14 години чакане, елиминирайки драматично Порто с дузпи. Лондонският тим се класира след 4:2 в изпълненията от 11 метра, а в редовното време и продълженията резултатът бе 1:0 за домакините.

След 0:1 в Португалия, лидерът в английската Висша лига бе длъжен да търси попадение, но без идеята да се хвърля „ва банк“. Целта ле изпълнена в края на първото полувреме, когато с гениален пас Йодегор изведе Тросар в наказателното поле, а той с удар през краката на Пепе в далечния ъгъл се разписа.

През второто полувреме Порто оцеляваше, а Арсенал опитваше, като дори помисли, че е стигнал до победния гол. Но попадението на Йодегор бе отменено, защото Кай Хаверц бе фаулирал Пепе преди топката да стигне до норвежеца.

В продълженията двата отбора играха най-вече с мисъл да не допуснат попадение, а реферът Клеман Тюрпен опитваше да овладее нервите и страстите. И двамата треньори – Микел Артета и Сержо Консейсао, получиха картони за оспорвания на решенията на французина.

При дузпите двама бразилци провалиха Порто – Галено и Уендел не вкараха своите удари, като вратарят на Арсенал Давид Рая спаси ударите им. А домакините не пропуснаха – Йодегор, Хаверц, Букайо Сака и Райс реализираха, за да пратят своя тим в Топ 8 на континента за първи път от 2010-а. И тогава на същата фаза, воденият от Арсен Венгер състава елиминира именно Порто, за да отпадне след това от Барселона.

Португалският гранд пък продължи черната си серия на Острова, където няма победа. Само през този век това бе 15-о гостуване на „драконите“ на английски тим, като статистиката е 3 ремита и поражения в останалите мачове.

На „Камп Ноу“

В другия  мач снощи Барселона елиминира Наполи, след като победи с 3:1 у дома и с общ резултат 4:2 продължи към четвъртфиналите.

В 15-та минута Рафиня намери чудесно Фермин Лопес, който от точката на дузпата реализира и изведе домакините напред. Само две минути по-късно Барса удари за втори път, Рафиня проби чудесно, навлезе в пеналта и отпарави хубав удар, но топката се удари в гредата, а след това отиде при Кансело, който на опразнената врата не сгреши за 2:0.

В 30-та минута Матео Политано намери чудесно в пеналта Амир Рахмани, който с хубаво насочен изстрел намали резултата – 2:1.

В 84-та минута Барса реши мача, хубава комбинация между Гюндоган и Сержи Роберто завърши с пас към Робърт Левандовски, който не сгреши отблизо за 3:1.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, ОСМИНАФИНАЛИ:

БАЙЕРН МЮНХЕН – Лацио 3:0 (общ резултат 3:1)

1:0 Хари Кейн 39′, 2:0 Томас Мюлер 45’+2′, 3:0 Хари Кейн 66′

Реал Сосиедад – ПСЖ 1:2 (1:4)
0:1 Килиан Мбапе 15′,  0:2 Килиан Мбапе 56′; 1:2 Микел Мерино 89′

РЕАЛ МАДРИД  – РБ Лайпциг 1:1 (2:1)
1:0 Винисиус Жуниор 65′; 1:1 Вили Орбан 68′

МАНЧЕСТЪР СИТИ – Копенхаген 3:1 (6:2)

1:0 Мануел Аканджи (5′), 2:0 Хулиан Алварес (9′); 2:1 Мохамед Елионуси (29′); 3:1 Ерлинг Холанд (45+2′)

АРСЕНАЛ – Порто 1:0 (1:1) – 4:2 след дузпи

1:0 Тросар (41′)

БАРСЕЛОНА – Наполи 3:1 (4:2)

1:0 Фермин Лопес (15′), 2:0 Кансело (17′); 2:1 Рахмани (30′); 3:1 Левандовски (84′)