
Доц. Ася Панджерова се оттегли от поста заместник-министър на образованието и науката. Решението ѝ е провокирано от ескалиралото обществено напрежение. Тя подчертава, че подава оставка, за да не възпрепятства дейността на правителството и да съхрани авторитета на образователното министерство.
Припомняме, че новоназначеният министър на образованието и науката проф. Георги Вълчев инициира спешна проверка на Ася Панджерова. Причината бе постъпилите сигнали за възможен конфликт на интереси, свързан с разпределението на европейски средства по програма „Еразъм+“. Според информация, Панджерова е оценила 12 проекта на обща стойност над 1,6 млн. евро, спечелени от компании, свързани с нейния съпруг.
