5.6 C
понеделник, 22 април 2024 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Атлетико М и Дортмунд допълниха Топ 8 в Шампионската лига

Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига след като елиминира миналогодишния финалист Интер с дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 2:1 за „дюшекчиите“, с което бе заличен авансът на италианците от първия мач, приключил 1:0.

„Нерадзурите“ поведоха в резултата в 33-ата минута след гол на Федерико Димарко, но попадения на Антоан Гризман и Мемфис Депай вкараха двубоя в продължения. Там не паднаха попадения и се стигна до 11-метрови наказателни удари. При дузпите точни за „дюшекчиите“ бяха Мемфис Депай, Родриго Рикелме и Анхел Корея, докато цели трима футболисти на Интер, Алексис Санчес, Деви Клаасен и Лаутаро Мартинес, пропуснаха.

В другия осминафинал снощи Борусия Дортмунд победи ПСВ Айндховен с 2:0 и така елиминира нидерландския тим с общ резултат 3:1.

Джейдън Санчо вкара за „жълто-черните“ още в 4-ата минута, когато се разписа с плътен удар с десния крак от извън наказателното поле. Гол на Никлас Фюлкруг в 77-ата минута пък не бе зачетен заради засада. В 5-ата минута от добавеното време Марко Ройс се възползва от груба грешка на защитник и сам срещу вратаря не сгреши, подпечатвайки успеха на Борусия, който се класира напред в турнира.

Така Атлетико и Борусия Дортмунд ще правят компания в топ 8 на турнира на Манчестър Сити, Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен, Барселона и Арсенал.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, ОСМИНАФИНАЛИ:

БАЙЕРН МЮНХЕН – Лацио 3:0 (общ резултат 3:1)

1:0 Хари Кейн 39′, 2:0 Томас Мюлер 45’+2′, 3:0 Хари Кейн 66′

Реал Сосиедад – ПСЖ 1:2 (1:4)
0:1 Килиан Мбапе 15′,  0:2 Килиан Мбапе 56′; 1:2 Микел Мерино 89′

РЕАЛ МАДРИД  – РБ Лайпциг 1:1 (2:1)
1:0 Винисиус Жуниор 65′; 1:1 Вили Орбан 68′

МАНЧЕСТЪР СИТИ – Копенхаген 3:1 (6:2)

1:0 Мануел Аканджи (5′), 2:0 Хулиан Алварес (9′); 2:1 Мохамед Елионуси (29′); 3:1 Ерлинг Холанд (45+2′)

АРСЕНАЛ – Порто 1:0 (1:1) – 4:2 след дузпи

1:0 Тросар (41′)

БАРСЕЛОНА – Наполи 3:1 (4:2)

1:0 Фермин Лопес (15′), 2:0 Кансело (17′); 2:1 Рахмани (30′); 3:1 Левандовски (84′)

АТЛЕТИКО М – Интер 2:1 (2:2), 3:2 след дузпи

0:1 Федерико Димарко (33′); 1:1 Гризман (35′), 2:1 Мемфис Депай (87′)

БОРУСИЯ ДОРТМУНД – ПСВ 2:0 (3:1)

1:0 Джейдън Санчо (4′), 2:0 Марко Ройс (90′ + 5′)

Жребият за четвъртфиналите e утре, 15 март от 13:00ч. българско време.