22.4 C
понеделник, 27 май 2024 г.

Българските грации спечелиха пет титли на Европейската купа в Баку

Момичетата от националния отбор по художествена гимнастика спечелиха общо четири златни медала от турнира за Европейската купа в Баку (Азербайджан). На финалите на отделните уреди Боряна Калейн завоюва титлите на топка и на лента, както и сребро на обръч, а Стилияна Николова стана първа на бухалки. Вчера Николова спечели многобоя в първото по рода си състезание по „крос битки“, а Боряна Калейн завърши на четвърто място.

Днес Калейн се представи много по-убедително, като стана първа на топка с резултат от 34.350 т. След нея останаха румънката Кристина Драган (34.150) и представителка на Израел Даниела Муниц (33.850).

На лента българката отново бе над всички – 32.950 точки, пред представителката на Кипър Вера Туголукова (32.350) и световната шампионка София Рафаели (Ит) – 32.250 т.

Калейн завърши втора на обръч с 33.600 т., като златото заслужи Рафаели с 35.050. Трета е Вера Туголукова (33.100).

В единствения си финал днес Стилияна Николова взе златото на бухалки с 34.500 т. След нея се наредиха София Рафаели (34.350) и Вера Туголукова (33.050).

Ансамбълът на България спечели златен медал на три ленти и две топки и бронзов на пет обръча на финалите на отделните уреди на първата Европейска купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), предаде БТА.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха изключително композицията си с ленти и топки и станаха шампионки с оценка 33.900 точки.