
Бащата на момичето, което бе намерено мъртво след падане от блок в Благоевград направи емоционално изявление пред БНТ след решението на съда. Той заяви, че дъщеря му е била манипулирана и измъчвана. „Какво прави едно влюбено момиче на 16 години? И Ромео и Жулиета са били на 16 и 15. Психиката е тотал щета. Използвали са я, манипулирали са я, а дъщеря ми вероятно не е единствената. Това е цяла система, схема, много дълъг и голям канал”, посочи Стойне Стойнев.
Решението на Темида срещна бурната реакция на бащата на починалото момиче. „Колко струвате, съдия Узунова, като знаете какво се е случило там? Борба, измъчвания… Дъщеря ми е хвърлена през прозореца, а после няма доказателства ли? Госпожо Узунова, Вие не сте съдия за мен. Вие сте срам за цялата система”, разкритикува бащата на починалата тийнейджърка съдийката.
„Обръщам се към цялата държава, към всички държавни институции – съд, прокуратура, полиция, дори те са изумени как може един убиец да бъде освободен поради липса на доказателства. Хора, свършете си работата за Бога и стига пускахте тези убийци на свобода и нека този съд да започне да работи един път завинаги. Защото нещата, ако ги вземем ние в наши ръце, няма да хареса абсолютно на никого. И това, което в момента се случва, не ни харесва. Но разберете или ще си свършите работата или не сте за там, да знаете. Народът му писна, да знаете
В съда на 27 май обвиненият в умишлено убийство студент Александър Георгиев влезе в пълно мълчание, окован с белезници на краката и ръцете. В съдебната зала стана ясно, че според свидетелските показания студентът е станал агресивен след употребата на LSD. Никой обаче не е видял дали той е човекът, изхвърлил момичето през прозореца. Съдията прецени, че доказателства няма и освободи Георгиев. „Доволен съм от това, че съдът направи верен прочит на събраната информация до този момент”, коментира адвокатът на Александър Георгиев – Пенко Ненов.
