Белият дом: Телефонният разговор между Тръмп и Путин върви добре

Телефонният разговор между президентите на САЩ и Русия, Доналд Тръмп и Владимир Путин, започна. Това съобщи Белият дом. Той продължава повече от час и половина.

Разговорът е започнал в 16 ч. българско време и продължава.

„Президентът Тръмп в момента е в Овалния кабинет (в Белия дом) и разговаря с руския президент Владимир Путин от 10:00 ч. източноамериканско време (16:00 ч. българско време). Разговорът върви добре и все още продължава“. Това написа в социалната платформа Х заместник-ръководителят на апарата в Белия дом Дан Скавино.

Десет минути преди началото на разговора си с Тръмп, Путин приключи своето участие в среща с Руския съюз на индустриалците и предприемачите.

Разговорът се провежда на фона на опитите на САЩ да убедят Русия да се съгласи на 30-дневно прекратяване на огъня с Украйна.

Руски медии цитират съобщения от Белия дом, според които „разговорът върви добре“.

По време на разговора Путин и Тръмп могат да обсъдят и въпроса за лична среща.