Колекцията от бижута, принадлежала на българския цар Фердинанд І Сакскобургготски, беше продадена от „Сотбис“ 2.9 милиона долара. Предметите, които бяха предложени на търг в Женева на 13 ноември, обхващат един век и са част от историята на българската царска династия. Получената за тях сума надмина първоначалните очаквания, които се движеха между 1,2 и 1,8 милиона долара.
Топ лотът бе игла за вратовръзка от жълто злато. Иглата има формата на фльор-де-лис или хералдическа лилия, която е символ на монархическа Франция и династията на Бурбоните и Бурбон-Орлеаните, чието преки наследници са царете на България. Иглата е обсипана с цветни диаманти, изработена е в началото на ХХ век и бе продадена за 585 897 долара, което е в рамките на оценката от 500 000 до 700 000 долара.
Вторият най-високо оценен лот беше пръстен с изумруд и диаманти, който беше продаден за 313 387 долара, надхвърляйки предварителната си оценка от около 40 000 долара. Царица Йоанна, вдовица на сина на Фердинанд I и негов наследник цар Борис III, подарява този пръстен на своята снаха княгиня Евдокия Българска. Царицата вероятно е получила пръстена от сестра си италианската принцеса Мафалда Савойска, ландграфиня на Хесен-Касел. Съдбата на Мафалда е трагична. След прибирането си от погребението на цар Борис през 1943 г. в Германия, тя е заловена от нацистите и изпратена по лична заповед на Хитлер в концентрационния лагер Бухенвалд, където загива.
Златното руно е династичен орден на Хабсбургската династия и един от високо ценените ордени в Европа. От историята се знае, че цар Фердинанд е искал да го получи много от своя близък роднина императора на Австро-Унгария Франц-Йосиф І. Единият от ордените на Златното руно, които българският цар е притежавал, също бе предложен на търга и цената му беше десет пъти по-висока, отколкото първоначалната оценка. Орденът от началото на ХХ век, изработен от диаманти и хризоберил, бе продаден за 79 028 долара.