БНБ преведе 281 млн. евро печалба за 2025 г. на финансовото министерство

Българската народна банка (БНБ) е превела днес на Министерството на финансите (МФ) 281 милиона евро. Това става ясно от съобщение, публикувано на сайта на централната банка на страната ни.

Парите са в полза на държавния бюджет на Република България. Средствата са от годишното превишение на приходите над разходите на БНБ за 2025 г.

Преводът е извършен в съответствие със Закона за Българската народна банка.