18.8 C
вторник, 28 май 2024 г.

ЦСКА разгроми „Левски“ за едно полувреме

ЦСКА отново победи „Левски“! „Армейците“ се наложиха с 3:1 над „сините“ в дерби от първия плейофен кръг на efbet Лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“. ЦСКА бе тотален господар на терена през първото полувреме, в което отбеляза три безответни гола. „Левски“ се сети да играе през второто полувреме и все пак успя да реализира почетно попадение, но то не бе достатъчно за нищо.

„Армейците“ поведоха в 25-ата минута след колективна грешка в „синята“ отбрана, а точен бе Улаус Скаршем. В 36-ата минута „червените“ вкараха втори гол след норвежка комбинация – Скаршем асистира за Джонатан Линдсет. Безумна грешка на Фабио Лима изведе Марселино Кареасо на празна врата и в 45-ата минута резултатът бе покачен на 3:0. В 61-вата минута Левски върна един гол чрез Асими Фадига след великолепно центриране на Цунами.

С успеха момчетата на Стамен Белчев събраха 66 точки във временното класиране, на 9 зад „Лудогорец“ и 4 пред „Черно море“ преди мачовете на двата тима. Възпитаниците на Николай Костов са пети с 54, на 1 зад „Локомотив“ Пловдив и 10 пред Крумовград. За ЦСКА предстои гостуване на „Ботев“ Пловдив в мач-реванш от полуфиналите за Купата на България, а след това е визитата на „Лудогорец“. Следващият мач на „Левски“ е домакинство срещу „Черно Море“.

ЦСКА – „ЛЕВСКИ“ 3:1
1:0 Улаус Скаршем 25′, 2:0 Джонатан Линдсет 36′, Марселино Кареасо 45′, 3:1 Асими Фадига 61′

Състави:

ЦСКА (4-1-2-1-2): 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Юрген Матей (К), 3. Сайни Санянг (53′ – 5. Брадли Де Нойер)- 21. Амос Юга – 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем (65′ – 14. Тобиас Хайнц) – 10. Джонатан Линдсет – 9. Фернандо Каранга (90’+3′ – 30. Данило Асприля), 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 6. Християн Петров, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 22. Енес Махмутович, 23. Илиан Антонов

Треньор: Стамен Белчев

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев – 5. Келиан Ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (46′ – 22. Патрик-Габриел Галчев), 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) – 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович (83′ – 20. Асен Чандъров)- 7. Фабио Лима (46′ – 17. Евертон), 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков (53′ – 97. Адими Фадига)- 9. Рикардиньо (66′ – 19. Билал Бари)

Резерви: 13. Николай Михайлов – 10. Асен Митков, 24. Хоакин Фернандес

Треньор: Николай Костов

Съдия: Георги Кабаков