
Даниел Пеев-Дънди е големият победител в сезона „Слънце“ на „Като две капки вода“. На грандиозния финал в зала „Арена 8888“ публиката скандираше името му, и то още преди водещите Димитър Рачков и Герасим Георгиев-Геро да обявят, че актьорът печели първото място. А след като стана ясно, че е победител, Дънди направи благороден жест. Той дари подарената му кола на лекуващия се от рак в Истанбул музикант и композитор Боян Христов. Когато съобщи решението си, 12-хилядната публика избухна в дълго нестихващи аплодисменти.
„Като две капки вода“ не е първо риалити за 36-годишния варненец. Само преди година той зае почетното второ място в „Кухнята на Ада“, където победител стана Златка Димитрова, а през 2024 година бе един от звездните участници в „Денсинг Старс“.
– Дънди, честито! Вие сте големият победител в сезона „Слънце“ на „Като две капки вода“. След финала казахте, че не може да осъзнаете какво ви се е случило. Няколко дни по-късно осъзнахте ли вече какво стана?
– Още не мога да го осъзная, но това, че 12 000 души скандираха моето име, ме направи истински щастлив. Знаете ли какво друго се замислих? Спечелих с песен, която се казва „Магистралата към Ада“, а наградата я дадох на човек, борещ се с онкологично заболяване, за да не отиде толкова рано в Рая. Ние, хората, често сме поставяни пред изпитания. Въобще Земята е място с много изпитания и затова трябва да си готов да се лишиш от нещо, за да ти се даде и да бъдеш здрав.
– Успяхте ли вече да се чуете с музиканта и композитор Боян Христов, на когото дарихте колата?
– Не, защото той сега се лекува в Турция, но си писах с близки негови хора, за да се уточнят някои организационни неща.
– През 2022 година Краси Радков също дари спечеления от него автомобил.
– Браво на Краси! Доказваме, че артистичното съсловие държи на колегите си, и съм много щастлив от този факт. Ще ви разкрия нещо. Краси Радков е човекът, който ми звънна още след първия лайф и ми каза: „Дънди, ти си много готин! Продължавай все така да не се взимаш на сериозно и да си самоироничен. Ти си добър човек, пееш страхотно и всичко ти се получава! Може би ще спечелиш!“. И пак Краси беше първият, който ми звънна рано сутринта след финала и ми каза: „Видя ли какво стана!“. Говорихме си чисто човешки за това как той също е дарил колата, как това е мъжко и е хубаво да се прави. Каза ми още, че Господ си знае работата и ще е благодарен.
– Когато публиката скандираше името ви в залата, какво си казахте?
– Казах си: „Благодаря ти, Господи!“. Ето това е истинската награда.
– На финала победихте представител на най-слушания жанр – попфолка. Какво ви сподели самата Емилия?
– Емилия е страхотен и земен човек. Когато бяхме прегърнати двамата на финала още преди да обявят резултата, тя ми прошепна: „Дънди, хората те искат!“. А още преди да излезем на сцената, Алекс Раева ми сподели: „Знаеш ли, че имам усещането, че може би ти ще спечелиш!“. И предчувствието й се оказа вярно.
– Правихме интервю с Пламена Петрова, която каза много хубави думи за вас. Тя разкри, че зад кулисите сте били душата на компанията, постоянно сте разсмивали участниците и сте ги зареждали с вашия позитивизъм.
– Много благодаря на Пламена за хубавите думи. В нейно лице открих близък приятел. Тя е изключителен артист и изпълнител. А за това, че е красива жена – няма какво да говорим. То се вижда. Влязох в това шоу да се забавлявам, а и да изкарам някой лев. Разбира се, с хонорара не мога да си позволя такава кола, каквато спечелих, но тъй като на мен ми дойде неочаквано, и аз също така неочаквано реших да я даря. А и бях споделял с приятели, че ако съм победител, ще направя точно това. Сякаш Господ реши да ме изпита и да види дали имам топки, за да го направя. Е, направих го!
– Вие имате ли кола?
– Имам си кола на около 140 000 километра и не ме е срам. Карам си я. Даже скоро ще я газифицирам и въобще не ме интересува.
– Връщам ви към лайфовете. Кой образ беше най-труден за вас?
– Най-трудно ми беше с образа на народната певица Мария Кехайова. Дори не знам дали въобще се получи. Но ми казаха, че рефренът „Топъл хляб и сиренце, ти си мойто пиленце“ направо е гръмнал в Тик Ток. Аз обаче, тъй като нямам Тик Ток и въобще съм нехаен към социалните мрежи, въобще не знаех за този факт.
– Да, и това е големият парадокс. В оригиналното изпълнение на Мария Кехайова песента „Заспал Гочо под салкъм“ няма чак толкова голям успех, но вие я превърнахте в тотален хит.
– Самият аз съм впечатлен от Мария Кехайова. Много се зарадвах, че дойде на този лайф, в който я имитирах. Тя, освен че е много добра певица, е сърдечен и широко скроен човек с невероятно чувство за хумор.
– А имахте ли други образи, които ви затрудниха?
– Сложно беше с бразилската група „Карапичо“, но се напънах и научих текста на тази парти песничка. Затрудниха ме много женските образи – на Бони Тейлър и на Бритни Спиърс. Не беше лесно и с Мила Роберт. Стараех се да не изглежда преиграно с тази нейна разпищоленост.
– Вие през цялото време на шоуто сте били със сериозна травма на ахилеса. Как се случи това?
– Случи се на тренировка във фитнеса. Получих разкъсване на ахилеса, тъй като много се бях вманиачил и исках да изкарам плочки на корема. Напънах се да вдигна 100 кила и вижте какво стана! Не извадих плочки, но пък пострадах. И когато през декември миналата година ми звънна продуцентът Кирил Киров-Кико, за да ме покани да участвам в „Като две капки вода“, обясних, че не знам дали ще се справя чисто физически, тъй като в някои образи има танци. Той обаче ме убеди и приех.
– Как изкарахте три месеца с тези болки?
– Биех си инжекции, ходех на физиотерапии, но не съм споделял това пред хората, защото не искам да ме съжаляват. Да не говорим, че освен изявите ми в „Капките“ съм изиграл и над 60 представления в различни театри. Не казах копче, но сега мога да си позволя да помрънкам. (Смее се.)
– Кой беше най-инфарктният ви лайф?
– Когато трябваше да имитирам Бони Тейлър. До последно нямах глас и въобще не знаех дали ще мога да изпълня песента. Цяла седмица имах спектакли из страната от Царево до София, а в тях се крещи, вика. Беше ми истински ад тогава. Наложи се да си дам два дни почивка и да пия всичко, за което се сетите. Върнах си за малко гласа, колкото да изпея песента. Изпълних я в оригиналната тоналност и за щастие, се получи. Даже спечелих този лайф.
– Други сериозни изпитания имахте ли?
– Един път бях много разстроен.
– Защо?
– Не душевно. (Смее се.)
– Добре че сте удържали положението.
– Да. И спокойно казвам, че съм бил истински разстроен! (Смее се.)
– Кога актьорското майсторство ви помагаше и кога ви пречеше?
– Не ми пречеше въобще. Само ми помагаше. Пречеше ми само това, че трябва да пееш по начин, по който гласът ти въобще не е свикнал. А и шансът да фалшивееш и да си загубиш гласа е доста по-голям. За мен беше нетипично да губя естествения си тембър.
– Какво ви предстои след шоуто?
– Възстановяваме сега едно старо представление „Кучки“ със Станимир Гъмов, Невена Бозукова-Неве, Албена Павлова и Петьо Петков-Шайбата. Влизам и в постановка на театър „Мелпомена“. Продължавам да играя и в другите спектакли, които са много.
– Имате ли покани за филм или сериал?
– Вече година и половина не съм снимал във филм или сериал и това много ми се иска да се случи.
– А ще запишете ли песен след „Капките“?
– С Десислав Данчев-Десо от група „Мастило“ работим по нов проект и съвсем скоро ще представим песен, която записах няколко месеца преди „Капките“.
– Преди година, когато участвахте в „Кухнята на Ада“ и заехте почетното второ място, правихме интервю и тогава ми казахте, че сериозно се замисляте за брак с вашата приятелка Емилия, както и за деца. Това обаче още не се е случило. Да не се плашите от подписа?
– Аз какви неща съм подписвал, та от подпис в гражданското ли да се плаша?! Важното е, че съм все още с Емилия, а това доказва, че съм все по-близо до тези неща, за които ме питате. Но нито сме уточнявали дата, нито място за сватбата. Нямаме конкретни планове. Надяваме се обаче да имаме детенце.
– Един въпрос с намигване. Кое е следващото риалити, в което ще участвате?
– С моите невероятни пластически възможности мисля да се пусна в „Сървайвър“, но тогава ще трябва да съм поне 140 килограма, за да мога да гладувам, да не ми пука и там да си отслабна.
Антон СТЕФАНОВ
