DARA с мощно послание след успеха на втория полуфинал на „Евровизия“

България е сред 10-те страни, които продължават към финала на „Евровизия“ след оспорван втори полуфинал. Пред международната преса DARA не скри вълнението си от успеха и подчерта значимостта на конкурса като платформа за българската творческа общност.

„Не мога да повярвам. Обичам да съм на сцената и обичам чувството, което изпитах по време на изпълнението“, заяви DARA пред чуждата преса, минути след като разбра, че отива на финала на Евровизия, цитира bTV.
„Много съм благодарна за това и за подкрепата, която получих. И, знаете ли, не мога да крещя, защото ми трябва гласът за утре и за вдругиден. Но ако можех да крещя. Ще трябва да ме дублирате тук. Хайде, давайте с вашия глас. Бангаранга! Бангаранга! Бях си казала: „Ами, ако не успеем. Но човек никога не знае.“

Но, да, толкова страхотно беше. И, знаете ли, аз… не знам какво да очаквам. Не очаквам нищо. Просто приемам уроците от Вселената, така като идват, и никога не поставям нещата под въпрос. Опитвам се да не се съмнявам в себе си или в избора на Вселената. Така че не очаквам нищо и когато получа някакъв подарък от съдбата за мен, просто го прегръщам и да, наистина съм благодарна.

Мисля, че ние, като българи, трябва да имаме все по-голяма платформа за всички наши изпълнители, композитори, всички в творческите общности.

„Евровизия“ е точно такава платформа. Затова се надявам, след това, което ви показах, да дойдете в България или да се запознаете с нашите изпълнители, защото те наистина са невероятни.“

Припомняме, че на финала DARA ще се изправи срещу фаворити като Дания, Австралия и Украйна. Тази година битката ще бъде още по-сериозна заради завръщането на комбинирания вот (зрители + жури), което прави представянето ни на полуфинала още по-впечатляващо.