Делян Пеевски се кандидатира за лидер на ДПС

Делян Пеевски се е кандидатирал за председател на ДПС. Дали ще бъде избран, ще стане ясно на 24 февруари, когато ще се проведе Национална конференция на партията. Именно тогава ще бъде избран новият лидер на движението. Днес почетният лидер на Движението Ахмед Доган обяви в писмо, че се връща в политиката.

Пеевски откри заседанието на Централния съвет на партията в столичния хотел „Рамада“ по-рано днес. Очакваше се то да бъде ръководено лично от Ахмед Доган, който пое оперативното ръководство на ДПС след оставката на Мустафа Карадайъ преди 10 дни.

„Господин Доган има грип и си е вкъщи. Той е казал това, което е преценил, аз не мога да коментирам“, обясни Пеевски след заседанието, което протече при закрити врата. Депутатът отрече вариант партията да има съпредседатели.

Партията се е разделила с още един от лидерите си – освободен е председателят на младежката организация Сезгин Мехмед. Постът ще се поеме временно от Танер Кабил. Номинациите за наследник на Мехмед започват, а кой ще бъде той, ще стане ясно на конференция в края на януари.

Централният съвет на ДПС се събра днес на заседание, за да насрочи датата на Националната конференция на партията. На съвета дойдоха членовете на широкото ръководство на партията. Сред тях са депутатите на ДПС, доскорошният кмет на Кърджали Хасан Азис, евродепутатът Илхан Кючюк, Сезгин Мехмед, Ахмед Ахмедов, който подаде оставка като зам.-председател на Централния съвет два дни след оставката на досегашния лидер на движението Мустафа Карадайъ.