
Изборите свършиха – ще си благодарим за резултатите, но вече ще си набележим приоритетите, които си набелязахме още при встъпването. Ще набележим мерките по тези приоритети и ще създадем организация, така че структурите по тези места да възприемат тези приоритети и да се борят за тяхното реализиране. Това каза пред журналисти министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
Демерджиев отбеляза, че основната заслуга по залавянето на прокурорския син Васил Михайлов е ГДБОП. „Доста дълго работиха по случая. Имаме проблеми в много от структурите, но ние знаем кои са тези проблеми и много скоро ще ги решим със съответните мерки. Хора, отговорни за практики – несъвместими с полицейската работа и етика, ще бъдат отстранени от системата“, отговори той на журналистически въпрос относно твърдения, че в ГДНП има система, от която изтича информация срещу заплащане към хора, които се издирват.
„Адвокат Костава в свое телевизионно обръщение посочи, че е имало схема в ГДНП – в тази връзка осъществих контакт с адвокатката и я поканих в петък да сподели всички данни, които има по тази схема, за да могат съответните компетентни служби в МВР да започнат работа“, кза главният секретар на МВР Георги Кандев.
Относно ситуацията в Благоевград вътрешният министър категорично заяви, че ще бъдат безкомпромисни в борбата с наркоразпространението. „Не можем да си позволим повече да губим животите на нашите деца, нито можем повече да си позволим да гледаме това явление“, допълни той.
