Диана Блажева спечели The Floor, готви изложба


Играта The Floor, която имаше своя първи сезон у нас по Нова телевизия, бе спечелена от търговския директор Диана Блажева. Тя е родена в Перник, но живее и работи в София. След като грабна отличието от 30 000 евро, Диана чистосърдечно призна, че не е очаквала да стигне до финала, още по-малко да го спечели. Обикновено при нея винаги е така, тъй като няма висока себеоценка. Тя дори не се е записала сама за играта, а това направил неин приятел.

Диана не вярвала, че ще я одобрят да участва, тъй като на кастинга объркала всичко, което може да се сбърка. В крайна сметка птичето кацнало на рамото й и Блажева заминава за Нидерландия, където се снима The Floor.
Там всичко е на бързи обороти. Зрителите не знаят, но предаването, което те гледаха в продължение на три месеца, е заснето само за три дни, което е изключително изтощително за участниците. Самата Диана призна, че е много благодарна на двама от играчите, които в решаващ момент са й дали да хапне нещо, за да не припадне. Един я почерпил с банан, а друг – с шоколад.

Блажева не бе сред най-активните участници, но това пък й даде по-голям шанс да стигне до финала. Първото й излизане в двубой бе едва в девети епизод. А после така и не участва в битки.

В свободното си време Диана обожава да рисува и вече е готова да подреди изложба. В профилите в социалните мрежи тя постоянно качва свои картини, които се радват на одобрение от последователите й. Така че след победата в The Floor може да я видим и в различно амплоа – на художник.