Домакинска загуба на „Лудогорец“ от „Бетис“ в Лига Европа


„Лудогорец“ е далеч от класата на отборите от Топ 5 първенствата в Европа и това лъсна нагледно в домакинството срещу „Бетис“ от Лига Европа, загубено с 0:2. В мача на ст. „Хювефарма Арена“ отново се видя отчетливо колко изостава от големия футбол неизменният шампион на България от 2012 г. насам, съответно и българският футбол. „Бетис“ спечели мача с рутина и без да влага особени усилия.

Джовани Ло Селсо откри в 31-ата мин. с красив диагонален удар. Аржентинецът бележи втори гол на ст. „Хювефарма Арена“ след 5 ноември 2020 г., когато се разписа с екипа на „Тотнъм“ при победата на лондончани с 3:1 отново в Лига Европа.

В 53-ата мин. гостите удвоиха. Жуниор Фирпо шутира, а топката рикошира в крака на защитника на „Лудогорец“ Сон и подлъга вратаря Серджио Падт. Интересното е, че през седмицата Сон призна в интервю за в. „Естадио Депортиво“, че наскоро спортният директор на „Бетис“ Ману Фахардо шеговито му е предложил да си вкара автогол в мача между двата отбора, но играчът е заявил, че тези глупости трябва да бъдат оставени настрана, тъй като той защитава екипа на „Лудогорец“.

Но и извън този автогол „Бетис“ имаше други възможности, обаче Падт успя да се намеси, а в 79-ата мин. Ез Абде улучи левия страничен стълб. От своя страна домакините не успяха да създадат достатъчно опасни атаки, че да стигнат до чисто голово положение. Само в 83-ата мин. шут на Кайо Видал беше спрян пред голлинията.

Това беше трета загуба за „Лудогорец“ в третия мач срещу „Бетис“ след пораженията с 2:3 и 0:1 през 2022 г. в същия турнир. Също така за разградчани това беше първо поражение този сезон в Лига Европа. Тимът гостува в следващия мач на „Йънг Бойс“ в Швейцария на 23 октомври.