Духът на Калушев витае над Софийските гробища


Столичният кмет Васил Терзиев изненадващо уволни шефа на общинското предприятие „Гробищни паркове“ Румен Димитров. Мотивите са данни за финансови злоупотреби и проблеми в личния състав на предприятието. На обвиненията, че е изхарчил неправомерно много средства на предприятието, уволненият директор Димитров отговаря с обяснението, че е уволнил много хора и е трябвало по закон да ги обезщети.

Димитров е начело на структурата повече от две години и е назначен лично от Терзиев. Той обяснява неочакваното решение на кмета със сина си, който е от поколението Z и активно се занимава с политика. Неотдавна пред сайта „Лупа“ Димитров алармира, че многократно е предупреждаван и се е искало от него да стопира проявите на момчето, защото ще бъде уволнен. Синът Андрей системно атакувал общината за границите на синята и зелената зона, за дупките по пътищата и въобще за цялостната работа на кмета и администрацията.
Заради тази активност Васил Терзиев е викал началника на гробищата и го предупреждавал, че ако продължи така, хороскопът на сина му не е добър.

Освен заплахите Румен Димитров е станал жертва и на сигнали срещу него. В единия от сигналите го свързват директно с убиеца от Петрохан Ивайло Калушев. Според подателя шефът на ОП „Гробищни паркове“ е получавал пари от Калушев. Заради този сигнал Димитров е посещаван и разпитван от служители на ГДБОП. Впоследствие се оказало, че сигналът е фалшив, защото самият подател на сигнала се явява пред разследващите с трите си имена и с ЕГН-то си и казва, че не само не познава директора на гробищата, но въобще не го е виждал и не знае за какво става въпрос. „Данните на този човек очевидно са използвани неправомерно и недобросъвестно, за да бъде изпратен сигнал от негово име. Въпреки всичко от полицията и прокуратурата се задействат под натиск от Столична община“, разкрива Румен Димитров пред агенция ПИК.